Jakie istnieją fale inne niżeli wodne oraz radiowe?

W naszym istnieniu korzystamy czasem z towarów tak często, że nie namyślamy się jak to jest zrobione. Ta sprawa zaciekawiła nawet autorów pewnego naukowego programu, którzy nadali jemu taki tytuł.

Badają w nim wszelakie przedmioty oraz mechanizmy, by ukazać jak one w ogóle mogą być wykonane oraz na jakiej zasadzie działają.

tektura

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Podajmy dla przykładu zwykłe pudła na towary. W marketach są ich setki, w naszym domu na pewno dziesiątki. Niektóre mogą być wykonane z folii, niektóre z plastiku, pozostałe jeszcze z tektury. Wszelki producent opakowań z tektury falistej musi troszczyć się nie tylko o wygląd swego opakowania, ale również o jego odporność. Należy wszakże pamiętać, iż wszelakie produkty opakowane przecież także w tego rodzaju pudła, powinny odbyć odległą nieraz drogę (przeczytać tutaj). Czasami jest to trasa lądowa, czasem morska, czasami też lotnicza. Przeto też wszelki producent opakowań z tektury falistej powinien o tym pamiętać oraz tak zbudować opakowanie, żeby wytrzymało znoje takiej, często liczącej niemało tysięcy kilometrów, podróży.
Sama tektura falista jest złożona z połączenia od dwóch do 7 warstw tak zwanych linerów, przy czym powłoka środkowa, określana poprzez producent opakowań z tektury falistej fluting jest falowana ( opakowania). Powoduje to obszerne zesztywnienie struktury i posiada ogromny wpływ na amortyzację umieszczonego w takowym pudle produktu w wypadku natarcia albo upadku. Istnieją trzy najpopularniejsze typy fali w tekturach trzywarstwowych.

Jest to fala B, fala C i fala E, czyli tak zwana mikrofala. Tektura (producent opakowań z tektury falistej) składająca się z pięciu warstw oraz 7-warstwowa powstaje z połączenia wymienionych rodzajów fal, przykładowo fala EB , BC , AAC , BCA , itp..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*