Czym są i do czego mogą posłużyć odlewy aluminiowe?

Na początku warto rozpocząć od tego co to są stopy aluminium? Bardzo często wykorzystywane są w głównej topialni, która jest zaopatrywana w indukcyjne piece które mogą zmieścić nawet 1500 kg sterowane automatycznie, a także kontrolowane komputerowo.

W większości też tego typu piece indukcyjne posiadają mechaniczny wkład.
Felgi czerwonego BMW - przykład

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo firm posiada specjalistyczne ciśnieniowe maszyny występujące w dwóch rodzajach: maszyny – (sisu) zimno – komorowe w poziomie i rodzaju gorąco – komorowego pionowe o zróżnicowanej sile zwarcia. odlewy z aluminium wytwarzane są przy zastosowaniu mechanicznego systemu spryskiwania matryc, lecz też zalewania i przyjęcia odlewów. Firmy produkujące np. tuleje z brązu stosują nowoczesne techniki powodujące zwiększenie odporności nawierzchni wytwarzanych form, co działa pozytywnie na zwiększenie parametrów eksploatacyjnych. Oczywiście wszystkie odlewy w tym również odlewy aluminiowe są oddawana obróbce mechanicznej lub manualnej. Jeżeli chodzi o mechaniczną obróbkę to może być stosowana nawet w pięciu etapach dla przykładu na tokarkach kierowanych numerycznie.
wentylator

Autor: Andrzej Gdula
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku istnieje grupa naczelnych marek wytwarzających przykładowo tuleje odlewane z brązu, dlatego dla większego zamówienia trzeba sprawdzić zdanie na temat konkretnej spółki.

Trzeba zobaczyć oferty w internecie, który bez potrzeby opuszczania domu zapewniają możliwość porównania nie tylko katalogu produktów, lecz też ceny, a przede wszystkim maszyny, na których wybrana firma pracuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*