bardzo trwała blacha – jak się ją produkuje

budowa

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do wytwarzania maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz świetnej ścieralności i udarności.

Blachy trudnościeralne mają zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, części maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, a także podajników, lejów i czerpaków koparek.

hardoxTaki materiał umożliwia nowoczesne, innowacyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają inne cechy zaleznie od celu, w jakim są używane. Są więc odmiany , które cechuje odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne typy utwardzają się w trakcie pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, wytrzymałe na wysoką temperaturę, pracują warunkach bardzo wysokiej ścieralności – hartowane w wodzie stosowane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn wykorzystywanych w rolnictwie. Blachy trudnościeralne aby mogły w pełni spełniać swe zadania, muszą być również łatwe do spawania i proste w obróbce.

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations

Stal trudnościeralna Hardox 600 można ciąc laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub [anodowane aluminium] nakierowanym strumieniem wody z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje unikatowe właściwości dzięki zastosowania wieloetapowego procesu hartowania. Blachy te poddawane są kontroli topograficznej pod względem płaskości. Wyniki tych analiz przechowywane są w zakładach hutniczych i mogą stanowić istotne źródło informacji dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla użytkownika tych narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*