Tektura oraz jej wykorzystanie w wielu gałęziach przemysłu jako opakowania oraz nie tylko

Tektura to najgrubszy materiał papierniczy, nawet do 10 mm grubości. Powstaje dzięki scaleniu kilkunastu warstewek masy papierniczej.
Do wyprodukowania kartonu stosuje się włókien ścieru drzewnego oraz makulatury.

Tektura to produkt nie nadający się do zapisywania. Wśród gatunków tektury wyróżnia się: brązową, szarą, oraz techniczną. Prócz tego rozróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z zestawienia wielu warstewek papieru falą papierową, sprawiającą podniesienie sztywności tektury a także tekturę lITą. Tektura bywa przede wszystkim używana do fabrykacji pudeł zbiorczych. Ze względu na warianty fali w tekturach 3-warstwowych wyróżnia się tak zwane fale C, fale B a także fale E. Są także kartony 5-warstwowe, powstające z zestawienia wymienionych typów fal – zamów opakowania tekturowe.
beton

Autor: Lafarge Beton
Źródło: Lafarge Beton
Tektura falista ma zastosowanie w wytwórczości rozmaitego wariantu funkcjonalnych zapakowań. Do czego możesz wykorzystać tekturę? Będzie ona doskonała m.in., do wypełniania przestrzeni, ochrania rogi i powierzchnie. Służyć może jako wyściółka i przydaje się do opakowywania a także przykrywania. Budowlańcy nierzadko znajdują wykorzystanie kartonu w szeroko zrozumianych robotach malarskich i budowlanych. Tektura (taśma stretch) falista (tektura od producenta) to wyśmienity materiał zabezpieczający przed uszkodzeniami na przykład parkiety. Dzięki swym własnościom jest stosowna do składowania a także przewozu na przykład przenosiny. Ponieważ rynek w swej ofercie ma przeróżne warianty tektury zatem może pojawić się kłopot z doborem owej konkretnej. Warto zaznaczyć, że wybór powinien być umotywowany późniejszym przeznaczeniem powstałego z tektury np. zapakowania.

Jako wyznacznik wyboru możemy wziąć masę wyrobu, wtenczas będzie oczywiste, że do takiego musi zostać zastosowana mocniejsza tektura, natomiast do lżejszych cieńsza. Producent opakowań tekturowych ma w ofercie przeróżnej grubości tekturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*