Niezbędnik każdego profesjonalnego cieśli, czyli co musi znaleźć się w warsztacie stolarskim

Cieśla to rzemieślnik, jaki zajmuje się wykonywaniem mebli drewnianych, oraz także ich konserwacją, montowaniem lub malowaniem. Zajęcie cieśli wymaga stosownych zdolności zawodowych, między innymi dużych zdolności manualnych, i także zdolności realizowania i odczytywania rysunków technicznych. Stolarz musi także charakteryzować się pewnymi ważnymi zaletami, takimi jak na przykład staranność, odpowiedzialność i wytrwałość.

W swojej pracy stolarz wykorzystuje różne narzędzia. Niezbędnikiem każdego stolarza naturalnie jest stół ślusarski, na jakim zdoła on robić swoją pracę.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem kliknij tu zdjęcia na pomnik cena i czytaj nawet bez końca nowe specjalistyczne wpisy.

Stoły ślusarskie zwykle charakteryzują się ogromną wytrzymałością, odpornością oraz solidnością, dzięki nim wolno bezproblemowo uporządkować miejsce pracy. Dodatkowo w pracy stolarza konieczne są również kątowniki, poziomice oraz miarki. W swej pracy stolarz korzysta również z takich narzędzi i urządzeń, jak wkrętarki.

zestaw wiertarko-wkrętarki

Autor: Russ_Whaley
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wkrętarkom stolarz może bez problemu wkręcić każdą śrubę, stosowny okaże się również zestaw śrubokrętów i wkrętów o różnych końcówkach (płaskich, krzyżakowych itp.). Stolarz często w swojej pracy korzysta też z dłuta stolarskiego, oczywiście konieczne jest dokładne operowanie takim narzędziem. Do typowych narzędzi stolarskich, jakie na pewno muszą odnaleźć się w każdym warsztacie, przynależy też wiertarka, kombinerki i gwoździe oraz śruby nierdzewne. Pomimo tego, że śruby są raczej nieduże, wcale nie oznacza to, iż mają także niewielkie znaczenie. Wprost przeciwnie te drobne fragmenty odgrywają bardzo ważną rolę w pracy stolarza, ponieważ są użytkowane do instalowania i składania wielu fragmentów drewnianych.

Śruby nierdzewne osiągalne są w dzisiejszych czasach w wielu klasach i modelach – przeczytaj o śrubach nierdzewnych. W swojej pracy stolarz użytkuje między innymi śruby oczkowe, śruby z łbem młoteczkowym, a także śruby motylowe. Do tego przydatne z pewnością okażą się również śruby radełkowane oraz śruby dwustronne. Rzecz jasna to ledwie parę modeli śrub, jakie stolarz na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Bez wątpliwości każdy rzemieślnik posiada ich w swym warsztacie faktycznie dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*