Jakie części najczęściej ulegają uszkodzeniu we francuskich autach?

Po naszych drogach co roku jeździ coraz więcej „francuzów”.
Chociaż pojazdy pochodzące z Francji nie wszystkie słyną z bezawaryjności są u nas powszechne.

Nasi kierowy cenią francuskie marki pojazdów za bogate wyposażenie, ładne wnętrza, wysoki komfort prowadzenia. Nie bez znaczenia jest również ciekawa stylistyka i bardzo duży stopień bezpieczeństwa. Podobnie jak samochody pochodzące od naszych zachodnich sąsiadów uchodzą za auta twarde i bardzo wytrzymałe. Te z Francji w opinii dużej ilości ich posiadaczy są delikatne. Ich zawieszenie okazywało się nie odpowiednie na polskie jezdnie – przeczytaj więcej. Obecnie producenci takich samochodów poszli po rozum do głowy i zastosowali sporo innowacji w pojazdach na drogi Europy wschodniej. Wciąż jeszcze po naszych drogach porusza się dużo starszych pojazdów.
podróż

Źródło: pixabay.com
Naprawa tylnej belki to prawie konieczność dla większości użytkowników francuskich aut. Peugeot nie okazuje się być tu ewenementem. Znamienne objawy problemów z zawieszeniem które odczuwamy we francuskich pojazdach to odczuwalne obniżenie poziomu sterowności pojazdu, bardziej czułe reakcje na obracanie kierownicą czy choćby niezwyczajne dźwięki słyszalne z okolic właśnie tylnej belki. Czym jest więc tylna belka? Podobne rozwiązanie stosowane jest powszechnie we francuskiej motoryzacji. Dzięki wykorzystaniu w niej płaskiej konstrukcji realne jest wykonanie bardziej przestronnego, równego, prostego bagażnika. Ważnym skutkiem jest także jazda szkoła jazdy chełm w warunkach zmniejszonej przyczepności.

Więcej na ten temat –

Na pierwszy rzut oka kłopot o nazwie tylna belka peugeot partner, to wydatek na poziomie nawet kilku tysięcy złotych. Bez trudu znajdziemy jednak warsztat, który w fachowy sposób wykona jej regenerację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*