Historia Alwro

Korzenie działalności naszego przedsiębiorstwa sięgają 1946 roku, jednak ALWRO S.A powstała w 1991 roku – tuż po prywatyzacji zakładów odlewniczych ALWRO. Dzisiejsza działalność przedsiębiorstwa została ukształtowana dzięki zmianom rozpoczętym w latach dziewięćdziesiątych – między innymi za sprawą konieczności nieprzerwanego udoskonalania parku maszynowego, ale również za sprawą dbałości o ekosystem.

Pierwszy faza burzliwych zmian zawierała rezygnację z przestarzałej technologii o wysokiej szkodliwości dla ekologi jak i otoczenia.

przemysł

Autor: andrew moser
Źródło: http://www.flickr.com

Przemiany obejmowały zarówno zmianę urządzeń technicznych jak i zakup nowoczesnych urządzeń.Już po dwóch latach istnienia firmy zainstalowano maszyny uszczelnienia szczotkowe dające możliwość na odlewanie ciśnieniowe, po następnych 3 latach w firmie pojawiły się maszyny służące do odlewania odśrodkowego – co dało szansę na otwarcie nowego rozdziału w historii firmy. Nowoczesne technologie jak również maszyny sprawiły, iż w dużym stopniu powiększyła się oferta asortymentowa firmy.Razem z zmianami maszyn oraz wprowadzeniu nowych technologii w życie, wprowadzaliśmy duże zmiany związane z ochroną środowiska – zrezygnowaliśmy m.in z produkowania niebezpiecznego dla środowisko żeliwa, nasza działalność skupiła się na odlewaniu ciśnieniowym. W naszym asortymencie znajduje się bardzo ogromny asortyment odlewów z metali kolorowych wykonywanych metodą ciśnieniową, w formach metalowych jak i w formach piaskowych (odlewy piaskowe) formy te dają możliwość odlewnie najtrudniejszych elementów – skontaktuj się z Alwro.

W ofercie można kupić też odkuwki matrycowe.Tak szeroki profil działalności i specjalizacji S.A. jest do wypracowania za sprawą doświadczonej kadrze inżynierów i fachowców. To dzięki nim możliwe jest stale udoskonalanie i rozbudowywanie przedsiębiorstwa.

Za sprawą zachowania nadzoru na każdym stadium produkcyjnym – od stu procentowej nadzorowaniu materiałów, tak aby spełniały normy jakościowe, poprzez kontrolę własnego parku maszynowego, aż po końcową kontrolę jakości finalnego produktu, tworzymy odlewy o najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*