W jaki sposób rozpocząć hodować papugi?

Na początek musimy zadecydować jaką parę papug zakupić a także do jakiego celu przeznaczyć je. Jest to istotne ponieważ, od tego zależy wiek papugi którą zamierzamy kupić.
Celem oswajania papugi, musimy wybrać jak najmłodszego osobnika, jaki dopiero co opuścił lęgową budkę.

W tym wieku mała papużka zaczyna poznawać świat, oraz szybko uczy się. Dzięki temu najłatwiej ją w owym okresie przyzwyczaić do właściciela. W przypadku zaplanowanej hodowli papug, warto nabyć minimum 3 pary młodych par lęgowych. Trzeba zapewnić im oddzielne klatki. Poza lęgowym sezonem, papugi muszą mieć możność wylatania się. Można im to zapewnić, wpuszczając je na ten czas dla przykładu do woliery, w którym to miejscu mogą bez ograniczeń latać.
Mając już zaczętą hodowlę można zająć się doborem pojedynczych ptaków celem osiągnięcia przez papugi pożądanych przez nas kolorów, kształtu ITp. Daleka droga sól drogowa czeka każdego który chciałby się zająć ingerencją w zmiany genetyczne a także ich kontrolę, acz warto się w to pobawić, dlatego że może przynieść to wiele radości.
Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Dla debiutantów rekomenduję wybrać papugi faliste względnie nimfy. Są to łatwe w hodowli, niezwykle żywe papużki, możesz nauczyć je gwizdania jak też kilku prostych słów. Najlepszym pożywieniem będzie ziarno określone dla danego gatunku papug. Jeżeli idzie nam jedynie o oswojenie, najprościej jest zakupić jak najmłodszą papugę, którą musimy dokarmiać ręcznie.

Nabywajmy samczyki, dlatego że samiczki mogą składać nam jaja jakie będą wysiadywać a w tym czasie są niezwykle złośliwe. Wśród papużek falistych jest kilkanaście rodzajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*