Rozmaite wykorzystanie drewna przy budynku

Sporo ludzi zastanawia się jaki wybrać dla siebie dom, murowany, czy drewniany. Zorganizowanie budowy wywołuje znacznie mniej trudności, gdy buduje się dom drewniany. Budowę domu można wykonywać o jakiejkolwiek porze roku, nawet zimą, ponieważ oprócz skonstruowania fundamentów, nie są żądane żadne mokre roboty, które trzeba przeprowadzać w temperaturze dodatniej.

dom wykonany z drewna
Oprócz tego mniej kosztowny i wygodniejszy jest przewóz tworzyw na plac budowy, bo jest ich mniej i są znacznie lżejsze aniżeli tworzywa do domów murowanych. Domy z drewna powinny być realizowane przez wyspecjalizowane w owej technologii firmy. Drzewo to naturalny towar entuzjastycznie wykorzystywany również do budowy elewacji. Drewno na elewację musi być odpowiednio zakonserwowane. Porządnie konserwowane i wentylowane będzie cieszyć pięknym wyglądem przez długie lata. Długość desek należy dostosować do wymogów danej elewacji. Modne obecnie profile żaluzjowe mają nieco inne podziały aniżeli standardowe deski.

Więcej informacji – domy jednorodzinne w standardowym systemie murowanym

Elewacje drewniane są coraz to bardziej atrakcyjne. Deski elewacyjne mogą być kładzione na całej elewacji, względnie na jej kawałku. W ciągu minionych kilku lat coraz to popularniejsze staje także drzewo modyfikowane termicznie. Drzewo na elewacje musi być wytrzymałe na warunki pogodowe i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami. Fasadę drewnianą można mocować do wszelkiego rodzaju ściany. Z reguły wykorzystuje się ruszt z drewna zbudowany z takiego samego gatunku drzewa co fasada, gruntownie zaimpregnowanego. Tarasy drewniane to użyteczne miejsca wypoczynku i dekoracja budynku.

deski, drewno, taras

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.
Świetnie komponują się z częściami wykończenia domu i roślinami w ogródku.

Czy Twoim zdaniem ten wątek jest niezwykle ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na niezły serwis – tam odnajdziesz nie mniej absorbujące informacje.

Jeśli na dodatek weźmiemy pod uwagę to, że budowa tarasu drewnianego jest szczególnie szybka, a deski są stosunkowo tanie, to należałoby się na niego zdecydować. O tym, czy taras będzie piękny również po kilku latach, przesądzają regularne zabiegi pielęgnacyjne. Dwa razy w roku niezbędna jest całkowita pielęgnacja. Należy precyzyjnie umyć taras, a następnie nałożyć olej, który się bardzo dobrze zakonserwuje deski.

Może Cię też zainteresować – tarasy drewniane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*