Poważne prace w ogrodzie – co może być przydatne?

Przygotowanie ogrodu do nowego sezonu najczęściej wiąże się z pracami na wielu etapach. Zwykle trzeba zacząć od przekopania gleby. Podczas preparowania podłoża do sadzenia roślin, możemy mieć trudności z przygotowaniem wgłębień właściwej szerokości.

sprawdź ofertę
Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przyczyny tych trudności mogą być różne — twarda ziemi czy korzenie siedzące głęboko pod ziemią. W takich przypadkach może okazać się, że będziemy musieli sięgnąć po dobre sprzęty, które bardzo upraszczają i przyspieszają pracę. Tu użyteczny jest dosięgający do głębokich warstw świder glebowy.

Obsługiwany przez jedną osobę świder glebowy (zobacz u nas), chociaż może jego nazwa brzmi poważnie, nie jest wyspecjalizowanym sprzętem. Jeżeli jest to świder spalinowy, jest wyposażony w system antywibracyjny, dużą poduszkę amortyzującą i hamulec wiertła (gdyby wiertło natrafiło na kamień lub twardy konar). Dodatkowo jest całkiem lekki i wygodny w używaniu i gwarantuje dużo szybszą i owocniejszą pracę, lecz wymaga zwiększonych nakładów pieniężnych, ponieważ trzeba uzupełniać w nich paliwo i olej. Możemy używać także świdra manualnego, który działa wyłącznie przy użyciu siły naszych mięśni i nie ma podłączenia do prądu, dlatego jego zupełny koszt to koszt zakupu. Z pewnością sprawdzi się on przy robieniu mniejszych wgłębień, właśnie pod sadzonki roślin, krzewy i małe drzewka. Świder występuje także w modelu dwuosobowym i jest przeznaczony do prac w trudnych warunkach, na przykład przy robieniu miejsc na drzewa, lub też niekoniecznie do prac wyłącznie w ogródku. Możemy go wykorzystać na bardzo wiele sposobów i zrobić z niego użytek przy ogarnianiu wolnej przestrzeni, na przykład przygotowując otwory pod słupki, płotki, parasol ogrodowy albo wiatę.

Jeżeli wiemy, jaki model nam się podoba, możemy wyszukać go w internecie, tak samo jak kosiarkę albo ząb sprężynowy. Ich opisy są często dość obszerne, żebyśmy mogli upewnić się, że właśnie o ten egzemplarz nam chodzi.

Publikacja, którą teraz czytasz to wspaniałe źródło informacji, ale jeżeli poszukujesz podobnych danych, to kliknij ten link.

W sieci pojawiają się także maszyny używane, ale jeśli będziemy się na takie decydować, zwróćmy uwagę na to, by były całkiem sprawne, a nie zużyte. Ponieważ jest to sprzęt stosunkowo rzadko używany, można umówić się z sąsiadami albo rodziną i zakupić go na spółę. Ceny modeli używanych są całkiem korzystne, ale kupno nowego świdra glebowego daje nam również kartę gwarancyjną producenta i serwisowanie sprzętu w razie problemów.

Takie narzędzie, jak podkaszarka, świder albo ząb sprężynowy, zdają egzamin podczas prac w ogrodzie. Choć nie używamy ich codziennie, ich kupno zwraca się w postaci ładnego, zadbanego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>