Poważne prace w ogrodzie – co może być przydatne?

Przygotowanie ogrodu do nowego sezonu najczęściej wiąże się z pracami na wielu etapach. Zwykle trzeba zacząć od przekopania gleby. Podczas preparowania podłoża do sadzenia roślin, możemy mieć trudności z przygotowaniem wgłębień właściwej szerokości.

sprawdź ofertę

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przyczyny tych trudności mogą być różne — twarda ziemi czy korzenie siedzące głęboko pod ziemią. W takich przypadkach może okazać się, że będziemy musieli sięgnąć po dobre sprzęty, które bardzo upraszczają i przyspieszają pracę.

Prezentowany temat niewątpliwie zawiera ciekawe dane, ale żeby zdobyć ich jeszcze większą ilość prześledź link, który jest niezwykle absorbujący.

Tu użyteczny jest dosięgający do głębokich warstw świder glebowy.

Obsługiwany przez jedną osobę świder glebowy (zobacz u nas), chociaż może jego nazwa brzmi poważnie, nie jest wyspecjalizowanym sprzętem. Jeżeli jest to świder spalinowy, jest wyposażony w system antywibracyjny, dużą poduszkę amortyzującą i hamulec wiertła (gdyby wiertło natrafiło na kamień lub twardy konar). Dodatkowo jest całkiem lekki i wygodny w używaniu i gwarantuje dużo szybszą i owocniejszą pracę, lecz wymaga zwiększonych nakładów pieniężnych, ponieważ trzeba uzupełniać w nich paliwo i olej. Możemy używać także świdra manualnego, który działa wyłącznie przy użyciu siły naszych mięśni i nie ma podłączenia do prądu, dlatego jego zupełny koszt to koszt zakupu. Z pewnością sprawdzi się on przy robieniu mniejszych wgłębień, właśnie pod sadzonki roślin, krzewy i małe drzewka. Świder występuje także w modelu dwuosobowym i jest przeznaczony do prac w trudnych warunkach, na przykład przy robieniu miejsc na drzewa, lub też niekoniecznie do prac wyłącznie w ogródku. Możemy go wykorzystać na bardzo wiele sposobów i zrobić z niego użytek przy ogarnianiu wolnej przestrzeni, na przykład przygotowując otwory pod słupki, płotki, parasol ogrodowy albo wiatę.

Jeżeli wiemy, jaki model nam się podoba, możemy wyszukać go w internecie, tak samo jak kosiarkę albo ząb sprężynowy. Ich opisy są często dość obszerne, żebyśmy mogli upewnić się, że właśnie o ten egzemplarz nam chodzi. W sieci pojawiają się także maszyny używane, ale jeśli będziemy się na takie decydować, zwróćmy uwagę na to, by były całkiem sprawne, a nie zużyte. Ponieważ jest to sprzęt stosunkowo rzadko używany, można umówić się z sąsiadami albo rodziną i zakupić go na spółę. Ceny modeli używanych są całkiem korzystne, ale kupno nowego świdra glebowego daje nam również kartę gwarancyjną producenta i serwisowanie sprzętu w razie problemów.

Takie narzędzie, jak podkaszarka, świder albo ząb sprężynowy, zdają egzamin podczas prac w ogrodzie. Choć nie używamy ich codziennie, ich kupno zwraca się w postaci ładnego, zadbanego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*