Na czym polega odprawa celna? Jak wyglądają procedury? O czym trzeba pamiętać, aby wszystko przebiegało sprawnie?

Odprawa celna polega w głównej mierze na sprawdzeniu dokumentacji oraz przewożonych towarów, a do tego podczas jej trwania pobiera się cło oraz różne inne opłaty. To spełnienie wszelkich regulaminów koniecznych podczas przejmowania dóbr, ekwipunków, jak też podczas przejeżdżania granicy celnej.

transport morski

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Odprawa ta najczęściej kojarzy się z taką na lotniskach, co faktycznie jest prawdą, natomiast istnieją również inne typy odpraw, dla przykładu te odnoszące się do tematyki transport morski. W punkcie odpraw ludzie poddawani są kontroli celnej. Zgłasza się podczas tego typu kontroli przedmioty, za jakie możemy mieć zwrócony podatek VAT, lecz również rzeczy, które koniecznie powinniśmy zgłosić służbie celnej i takie, które wymagają oclenia. Kto będzie mógł zostać zwolniony z kosztów celnych? Na pewno nie będzie musiała płacić osoba, która mieszka na terenie Unii Europejskiej, jak podróżuje do innych państw Unii. Nie musimy opłacać cła również, wtedy gdy przedmioty są przeznaczone na handel. Co jednakże, jeśli powracamy z kraju, jaki nie należy do Unii? Sytuacja wygląda tak, że zwolnione z kosztów są rzeczy w kwocie nieprzekraczającej 430 euro. Oczywiście pomijane są leki potrzebne dla pasażera oraz wyroby tytoniowe oraz napoje alkoholowe w określonych ilościach. Duże trudności sprawia niektórym odprawa celna morska. Dobrze jest ją zlecić agencji, jaka znajduje się w bliskiej odległości od miejsca załadunku lub też w porcie wyjścia kontenera. Pierwsza z opcji jest na pewno dobra dla osób, które nie mają nazbyt dużo czasu oraz muszą dostarczyć odprawiony towar w kontenerze w krótkim czasie, polecamy: transport opony radialne drogą morską.

kontenery

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na kontener, jaki zamierzamy odprawić w porcie powinniśmy przeznaczyć dodatkową dobę.

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji na opisywany wątek? To poczytaj szczegóły, które właśnie takie informacje posiadają.

Jeżeli wiec, załadowujemy kontener w magazynie w środę, zaś zamknięcie następuje w czwartek z rana w porcie, to powinniśmy zdecydować się na pierwszą opcję. Kontener ten będzie załadowany i odprawiony w środę, natomiast we czwartek będzie już przygotowany oczekiwał w porcie na załadunek na statek. Takie rozwiązanie wydaje się najbardziej logiczne. Dobrze o tym pamiętać w tym przypadku, gdyż takie niejasności dość często występują, jeśli mówimy o transporcie morskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*