Co trzeba zobaczyć w Holandii?

Holandia jest śliczna i schludna. Przeważającym krajobrazem są oczywiście wiatraki, jakie niegdyś służyły do osuszania terenów po jeziorach zaś współcześnie stanowią symbol tego państwa i pamiętne widoki.
Już sam Amsterdam, a więc stolica Holandii kategoryzowany jest do jednych z najcudowniejszych stolic świata.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Hardox

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko w owym mieście jest mniej więcej 1281 mostów, co już czyni je niepospolitym. Miasto to uważane jest niejako za skansen – z leciwymi wiatrakami, kanałami, zabytkami bądź muzeami. Nie można też pominąć ogromnych ogrodów, jakie radują oko miłośników natury. Jeśli mowa już o ogródkach trzeba napomknąć o Keukenhof w mieście Lisse – te popularne są na całym globie. Na obszarze powyżej 32 ha podziwiać można przede wszystkim kwiaty cebulowe jak przeróżne odmiany tulipanów czy hiacyntów. Każdego roku w Keukenhof sadzi się ręcznie około 7 milionów kwieci, gdy wyrosną oglądać je możemy jedynie przez 8 tygodni w roku (najlepiej na przełomie kwietnia i maja) – wtedy ogrody (www.zielonaprzestrzen.pl/) czynne są dla zwiedzających.
Do jednych z najładniejszych zakamarków Holandii należy też Scheveningen, to nadmorska dzielnica Hagi z deptakiem oraz rozmaitymi atrakcjami dla turystów. W tym miejscu, jeśli trafimy w odpowiednim czasie podziwiać nam dane będzie także różnorodne rzeźby z piachu na plaży. Koniecznie trzeba zobaczyć również dzieło Henrika Mesdaga, który uchwycił Scheveningen na sposób analogiczny do polskiej Panoramy Racławickiej.

Do Holandii dojechać nie jest trudno. Odchodzą tam każdego dnia busy Polska Holandia lubelskie jest rejonem z jakiego wzmiankowane busy odchodzą nawet kilka razy w ciągu doby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*