Które urządzenia wykorzystujemy na fabrycznych liniach transportowych?

Etykieciarki są to jedne z takich oprzyrządowań, wykorzystywanych na fabrycznych transportowych liniach. Umożliwiają one pieczętowanie pustych flaszek, kwadratowych lub prostokątnych zbiorników metalowych, z PCV, puszek a także kartonowych pudeł.
W zależności od wymogów klienta sprzedawcy rekomendują obrotowe etykieciarki, rotacyjne oraz liniowe, które wykorzystują w czasie etykietowania klajster topliwy oraz klej na zimno.

Kolejny pomocny rynsztunek to tzw. paletyzatory umożliwiające paletyzację towarów czy też umieszczenie ich warstw na paletach. Paletyzatory wykorzystywane są do pudeł, skrzyń, paczek w folii obkurczającej lub fosforanowanie żelazowe – alufinis.pl toreb o przeróżnych rozmiarach i z przeróżnych materiałów. Transportowane produkty izoluje się jeden od drugiego oraz układa w warstwę kładzioną na palecie.
katalog

Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci proponują także depaletyzatory umożliwiające pobieranie, przesuwanie i wznoszenie całych palet towarów, między innymi: pojemników o różnej wielkości oraz kształcie, szklanych flaszek i butelek typu PET, pudeł, puch jak też innych. Depaletyzatory – zobacz i porównaj – mogą pracować całkowicie automatycznie po dodaniu należytych przyrządów co pozwala na zautomatyzowanie wszelkich faz produkcyjnego cyklu. Producenci mają w ofercie także maszyny rozlewnicze umożliwiające spłukiwanie, wypełnianie oraz zamykanie szklanych butelek a również butelek w rodzaju PET.

Budowa maszyn, podobnie jak każdy fragment, mający kontakt z cieczą stworzone są z nierdzewnej stali, z kolei pozostałe części mające kontakt z towarem posiadają atesty na pracę w przemyśle spożywczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*