Przydatne informacje na temat tego, jak w odpowiedni sposób sprowadzać towary z Azji.

Aktualnie cały świat otacza jedna wielka pajęczyna szlaków handlowych. Obecnie nie ma żadnego problemu, aby zakupić coś w dalekiej Azji, zapłacić za przesyłkę i po jakimś okresie czasu otrzymać zamówienie. W kraju wysyłki wszystko będzie odpowiednio spakowane do kontenera, później załadowane na statek i na zakończenie dostarczone do portu docelowego, gdzie odbędzie się rozładunek. Aktualnie przewozami kontenerów między Azją a Europą czy Ameryką zajmują się wielkie jednostki, nazywane również kontenerowcami. Największe z nich mają długość w okolicach czterystu metrów i potrafią jednorazowo zabrać do ładowni prawie dwadzieścia tysięcy TEU. Pomiędzy najważniejszymi portami świata transport drobnicowy przede wszystkim korzysta z tak pojemnych jednostek, za to transportem kontenerów już po rozładowaniu będą się zajmować mniejsze kontenerowce, o ładowności kilku tysięcy jednostek. Tym sposobem kontenery pokonują coraz mniejszymi statkami większą część drogi do docelowej lokalizacji, ostatnią część trasy przebywając albo na tirze, albo na wagonie kolejowym.

Azja
Źródło: pixabay
Mając w planach zakup jakiś towarów w Chinach przede wszystkim należy znaleźć jakiegoś dostawcę, u jakiego się to kupi. Obecnie, dzięki możliwościom internetu, nie należy to do trudnych rzeczy, w zasadzie wszystkie formalności łącznie z opłatami załatwić będzie można drogą elektroniczną. Kolejnym krokiem jest zorganizowanie transportu kupionych towarów, tu tak naprawdę obecna spedycja morska także oferuje niezwykle duże możliwości – patrz na: spedycję morską.

Bez obaw – zobacz link, który kieruje do zbliżonej witryny. Przeczytasz na niej dające do myślenia teksty w odniesieniu do omawianego tu zagadnienia.

Bez problemów można będzie znaleźć profesjonalną firmę spedycyjną, jaka będzie się zajmować wszystkimi sprawami związanymi z bezpiecznym i zgodnym z obowiązującymi przepisami przetransportowaniem towarów. Do obowiązków tego typu firmy będzie należało zorganizowanie miejsca na kontenerowcu, wypełnienia wszystkich niezbędnych dokumentów do przewozu, a także opłacenie ubezpieczenia – skocz do źródła na temat: transportu drobnicowego.

Po przewiezieniu towarów do kraju docelowego konieczne będzie jeszcze załatwienie wszystkich formalności związanych z podatkami i cłami. W tej sytuacji może z kolei pomóc sprawdzona agencja celna, jaka wyliczy wszystkie należności – tutaj o: agencja celna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>