Auto ciężarowe dla firm – najważniejsze informacje

Zakup ciężarówki to kwestia, którą każda osoba prowadząca biznes powinna dokładnie przeanalizować. Koszt takiego pojazdu to wydatek kilkuset tysięcy zł. Za taką sumę można nabyć kilka mniejszych busów, nabyć własne M albo ulokować fundusze.

samochód firmowy

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy samochód czy używany?Zakup czy sprzedaż samochodów ciężarowych to nie byle zagwozdka logistyczna, zwłaszcza jeżeli rozważa się zakup pojazdu używanego – kto zajmuje się sprzedażą samochodów ciężarowych.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym serwisie artykuł? Kliknij więc oprócz tego tutaj i sprawdź więcej info folie do tunningu na opisywany temat.

Trzeba znaleźć pojazd, ustawić się na spotkanie z właścicielem samochodu, a następnie jeszcze sprawdzić stan nabytku. To trzeba zrobić i nie warto zdawać się na przeczucie. samochody ciężarowe są użytkowane o wiele częściej niż osobówki i warto o tym wiedzieć. Jeśli mamy pewność, że jest OK, sytuacja wydaje się rozwiązana. Jeżeli jednakowoż nie zamierzamy wydawać fortuny na części zamienne, lepiej rozważyć kupno nowiutkiego samochodu.

kredyt na samochód

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
A może leasing?

Są firmy, które oferują wynajem samochodów ciężarowych, ale na dłuższą metę bardziej opłacalne dla firmy może być firmowy dostawczak. Jeśli masz firmę, masz do wyboru parę pomysłów na zakup nowego wozu:
• Pożyczka
Preferencyjne wymogi na auta nieprzekraczające 8 lat jesteś w stanie znaleźć w większości banków, ale nie każda firma się łapie. Kasy nie otrzymają młode firmy, które działają mniej niż 3 miesiące. Na kredyt nie mogą liczyć też działalności, które są zadłużone lub spłacają kredyt. Inną grupą zakładów, która nie dostanie kredytu, są firmy biorące udział w przetargach, gdzie pod uwagę brane są parametry długu.
• Dzierżawa
To jedna z fajniejszych opcji na pozyskanie samochodu ciężarowego. Niestety także nie dla wszystkich. Na dzierżawę mogą sobie pozwolić przedsiębiorstwa, które generują konkretny obrót pieniędzy. Reszta musi poszukać inne rozwiązanie. A dlaczego warto pomyśleć nad leasigiem? Ponieważ jest nieoprocentowany.

O czym warto pamiętać? Zakup samochodu ciężarowego powinno się zaplanować już w momencie budowania przedsiębiorstwa. Wystarczy zapisać go w biznesplan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*