Twoje maszyny produkcyjne mogą potrzebować doskonałych grzałek, zadbaj więc o najlepsze oprzyrządowanie

Urządzenia grzejne, zwane także grzałkami, mają bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od ich wymiarów, kształtu, jak również materiału z jakiego były wyprodukowane, mogą zostać używane w domowych sprzętach grzewczych oraz w sprzęcie AGD, jak też przy pokaźnych urządzeniach przemysłowych, znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki.


Przemysł wykorzystuje urządzenia www.robak.konin.pl grzewcze

Grzałki rurkowe

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Nie sposób pominąć znaczenia faktu, że grzałki w przemyśle posiadają bardzo bogate zastosowanie. Stanowią one element wszelkich tych maszyn, które w którymś etapie funkcjonowania potrzebują podniesienia temperatury. Ich przeznaczenie dotyczy wielu gałęzi, na przykład produkcję żywności, przemysł (zobacz pillow plate) hutniczy czy energetykę. Urządzenia grzejące stanowią istotną część zaawansowanych aparatur i muszą wyróżniać się wysoką jakością.

Urządzenia grzejne występują w bardzo różnorodnych postaciach

grzałki

Autor: Toshiyuki IMAI
Źródło: http://www.flickr.com

Grzałki CentroTherm wytarzane bywają w bardzo różnych postaciach, a każda z nich posiada przeznaczenie w jakiejś części przemysłu. Do najczęściej stosowanych elementów grzejnych zalicza się grzałki rurkowe, jakie znajdują zastosowanie w gastronomii, są także wykorzystywane przy produkcji grzejników elektrycznych oraz przy urządzeniach grzejących wodę, jak także naturalnie w przemyśle. Projekt grzałki rurkowej uzależniony bywa od charakteru sprzętu, którego ma stać się częścią. Na rynku spotyka się także grzałki opaskowe, patronowe oraz spirale grzejne. Te ostatnie mają zastosowanie w piecach do wytopu, gdzie temperatura przewyższa 1000 stopni Celsjusza. Grzałki produkowane są z materiałów oporowych oraz izolacyjnych.


Grzałki jako element wielu urządzeń przemysłowych

Urządzenia grzewcze są niezbędnym elementem pewnych sprzętów wykorzystywanych w przemyśle. Bywają stosowane w urządzeniach niezbędnych dla przetwórstwa tworzyw sztucznych, idealnie sprawdzają się we wtryskarkach i przy ogrzewaniu kotłów, rur i cylindrów. Grzałki patronowe, które mogą szczycić się dużą mocą grzewczą na adekwatnie niewielkiej powierzchni grzewczej, wykorzystywane są zwłaszcza do ogrzewania form stalowych, jak także dysz we wtryskarkach albo wytłaczarkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*