Jakiego typu mamy typy sposobów cięcia stali? Czy każdą blachę możemy ciąć tym samym sposobem?

Wycinanie stali w dzisiejszych momencie możemy uzyskać kilkoma sposobami. Pierwszym z nich jest cięcie przy użyciu lasera, następną przy wykorzystaniu wody.

Zdajemy sobie sprawę jednak, pierwsza jak i druga metoda posiada własne zalety i wady. Nie wszyscy z nich stanie się dobry do wybranego rodzaju stali, czy blachy, jak blacha trudnościeralna. Należy więc zawczasu się dowiedzieć, który sposób stanie się najdogodniejszy. Są bowiem takie wytrzymałe tworzywa, jak stal hardox, że nie każda metoda cięcia się sprawdzi.

Stal

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najbardziej popularną metodą jest cięcie stali za przy pomocy strumienia wody. Nie zapominajmy jednak, by w tego typu sytuacjach sprawdzić wspaniale, czy strumień wody może poradzić sobie z określonym rodzajem stali i czy cięcie (stal kwasoodporna) stali tym sposobem będzie opłacalne. W sytuacji bowiem, gdy stal – www.aner.com.pl/ – jest całkiem grubsza niż 5 do 8 milimetrów, to cięcie tego rodzaju może się nie powieść. Woda jednak będzie doskonalsza, gdy masz do przecięcia nie stal. Jeżeli więc cięcie przy pomocy wody nie może spełnić egzaminu, wtedy warto skorzystać z innego typu, a jest nim cięcie przy pomocy lasera lub plazmy.

W takiej jednak momentu trzeba liczyć się z tym, że utraty materiału są dosyć wysokie, więc z pewności musisz zamówić trochę większy arkusz zrobiony ze stali niż możesz potrzebować. W takich przypadkach korzystnie będzie, jak zdasz się na pomoc profesjonalisty. Jeżeli dokładnie opiszesz swoją sytuację w sklepie i opowiesz bez wątpliwości, czego możesz potrzebować, to wówczas na pewni ktoś w sumie ci będzie doradzał, jakiego typu wymiary arkuszy stali trzeba kupić. Jak więc możemy zobaczyć, to z której sposoby będziemy korzystać zależy od wielu elementów. Każdy z nich trzeba wziąć pod wagę, aby wykonać cięcie jak najlepiej. Może się zdarzyć się bowiem, że źle można dobrać blachę do cięcia i wtedy posiadamy problem.

blacha ze stali

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

zazwyczaj właśnie robią tak ludzie, które nie mają doświadczenia w tej materii. Jednocześnie, nie trzeba być niezwykle doświadczonym w tych sprawach,aby dobierać odpowiednie cięcie. Jeśli jednak kłopoty będą bardzo znaczące, to z reguły mamy szansę zapytać sprzedawcę, on na pewno nam najlepiej doradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*