Zastosowanie żywic w modelarstwie, prototypowaniu i projektowaniu elementu finalnego

Rozpoczęcie przygody z modelarstwem lub makietowaniem wiąże się z tajnikami, które trzeba poznać. Dotyczy to surowców, klejów, żywic, farb. Rodzajów mieszanin jest bardzo wiele, jeszcze więcej sposobów ich łączenia, przygotowania i rozsmarowywania.

żywice odlewnicze

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od doświadczenia modelarza, taki efekt finalny otrzymamy. Na jakość efektu końcowego mają także wpływ wykorzystane surowce i mieszanki. Żywice odlewnicze – wypróbuj w promocji żywice odlewnicze – http://www.odlew.com.pl/zywice-i-utwardzacze-odlewnicze – wykorzystuje się do tworzenia makiet, rzeźb, prototypów, rzadziej produktu końcowego. W zależności od ich składu i wykorzystanego wypełniacza możemy uzyskać części bardzo elastyczne albo bardzo mocne. Żywice do laminowania najczęściej stosuje się do zabezpieczania i utwardzania drewnianych powierzchni. Mogą również służyć do wzmocnienia formy. W połączeniu z właściwymi włóknami stworzą kształty mocne oraz równe. Trzeba jednak zabezpieczyć je przed promieniami UV, na przykład przez powleczenie politurą czy emalią.
żywice odlewnicze

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Żywice odlewnicze powinny charakteryzować się w tym samym czasie niską lepkością oraz niewielką kurczliwością. Jedynie takie gwarantują bardzo dokładne odbicie formy, faktury modelu oraz jego rozmiarów. W zależności od wykorzystanej mieszaniny można uzyskać różne kolory o różnym poziomie przezroczystości. Żywice do laminowania podporządkowane są takim samym zasadom – żywice (zobacz kliknij nasz profil http://c-l.pl) do laminowania . Istnieje bardzo dużo producentów gotowych mieszanin żywicznych. Wyłącznie doświadczenie pozwala ocenić, z jakimi pracuje się najłatwiej i które spełniają się najlepiej w konkretnym przypadku. Każda ma specyficzną sobie temperaturę schnięcia i inne właściwości.

Można poświecić wiele godzin tylko na testowanie żywic -prolab 65. Odnalezienie niesponsorowanego artykułu o żywicach może okazać się całkiem problematyczne. Blogi profesjonalistów, natomiast nie uwzględnią wszystkich dostępnych mieszanek. Nic nie zastąpi własnego doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*