Przewozy i logistyka w zakładzie produkcyjnym. Ciekawe rozwiązania dla firmy.

Posiadając firmę wytwórczą musimy się liczyć z transportem. Jest to coś tak naturalnego, że zazwyczaj nie zwraca się na tę kwestię wagi.

balustrady

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
I w takiej sytuacji właśnie prosperuje ona poprawnie. Bo gdy tylko zabranie jakiegoś z logistycznych (szczegóły w serwisie http://www.kador.pl/praca) fragmentów, cała produkcja przestaje działać.
Przedsiębiorstwo musi się wyposażyć przede wszystkim w wyspecjalizowaną flotę pojazdów. Najczęściej bywają to mniejsze albo obszerne samochody dostawcze lub TIR-y. Dzięki nim możemy obsłużyć filie firmy oraz pozostałe podmioty podległe. Przewieziemy każdy typ produktów dzięki konkretnym maszynom. Kolejną sprawą jest transport komponentów pomiędzy maszynami produkcyjnymi. Tutaj głównym elementem są maszyny jak na przykład przenośnik kubełkowy. Daje on możliwość przemieszczanie produktów sypkich na potrzebną wysokość wraz z ewentualnym nabieraniem. Poza tym zajmuje on niewiele miejsca więc jest przeważnie wybierany poprzez firmy powiązane z ciepłownictwem i remontami. Następnym typem jest przenośnik (zobacz i porównaj) śrubowy PROMUS, który w wyspecjalizowany sposób pozwala przenosić towar w poziomie pomiędzy miejscami magazynowania. Również wykorzystywany do produktów sypkich. Przenośnik śrubowy przeważnie spotykany jest np. w rolnictwie. Odbiera on towar spod silosów oraz zbiorników. A drugi wymieniony przenośnik kubełkowy PROMUS Katowice Sp z oo prócz towarów ciepłowniczych stosowany jest także zazwyczaj do zbóż albo cukru. Kolejnym elementem są wózki widłowe, pozwalające transportować palety między pomieszczeniami wewnątrz magazynu. Dzielą się one na te do pracy wewnątrz, a także na zewnątrz.

Transport jest sprawą bardzo ważną dla właścicieli PROMUS Katowice Sp z oo. Dlatego myśląc o kadrze, dobrze jest zatrudnić tak eksperta z doświadczeniem, a także mniej doświadczonego asystenta ze świeżym spojrzeniem na sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*