Kilka istotnych informacji na temat importu z krajów azjatyckich, jak w odpowiedni sposób zorganizować transport kupionych towarów.

W dobie międzynarodowej wymiany handlowej w sumie nie ma większego znaczenia, gdzie się kupuje swoje produkty. Na oceanach pływają we wszystkie strony statki, jakimi można dostarczyć towar z każdego miejsca, o ile oczywiście będzie to opłacalne. Jednym z najpopularniejszych miejsc, z których kupuje się najróżniejsze towary, są Chiny, uważane przez wielu za światową fabrykę rozmaitych dóbr. Rzeczywiście w ostatnim czasie kraj ten niezwykle intensywnie pracował na taką opinię.

chiny

Źródło: pixabay.com

Niewysokie koszty produkcji, coraz wyższa jakość oraz wygodny transport sprawiły, że w Chinach kupuje połowa świata. Co więcej, coraz większa ilość dużych i małych przedsiębiorców przenosi swoją produkcję do Azji, jest to dla nich znacznie bardziej opłacalne niż zostawianie jej w swoim w kraju. W praktyce chińskie towary może sprowadzać z tego kraju każdy, kto tylko będzie chciał i ma na to możliwość. Obecnie dzięki wykorzystaniu internetu i zaawansowanym portalom biznesowym nawet nie trzeba się wybierać do chińskich producentów, wszystko można załatwić elektronicznie. Planując import produktów z Chin do naszego kraju pamiętać trzeba o tym, że cena zakupu partii towaru to jedynie niewielka część wszystkich wydatków, jakie będą do poniesienia w całym zakupie. Biorąc pod uwagę odległość duże znaczenie na ogólne koszty będzie też miała wysyłka felg kurierem z chin (kliknij), a także wszelakie cła i podatki, jakie będą do zapłacenia już w naszym w kraju. Najwięcej towarów jest sprowadzanych kontenerami drogą morską.

przesyłki

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie port na terenie Gdańska może obsługiwać bezpośrednie połączenia z większością portów w Azji, a kontenery, jakie przypłynęły są następnie rozsyłane do klientów. Odbywać się to może albo kolejnymi statkami, lub też pociągami i ciężarówkami. Przy składaniu zamówienia należy pamiętać, że transport z chin do Polski chwilę musi potrwać, kontenerowce pływają z określoną prędkością i nic się tu już nie przyspieszy – popularny artykuł. Jeśli komuś będzie zależało na czasie, a zamówienie nie będzie duże, to rozwiązaniem może także być transport ogumienie drogą lotniczą, chociaż w takiej sytuacji liczyć się jednak trzeba z wyższymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*