Miasta pełne remontów – nieładny widok przez okno zmorą mieszczan wielu aglomeracji

Historyczne budynki na starym mieście przyciągają oko zarówno miejscowych, jak i turystów. Prelekcje przewodników dotykające dawnych czasów zachwycają. Równocześnie ciągłe remonty i umieszczane niedaleko starówki fabryki, skłaniają do przemyśleń. Jak powinno wyglądać dzisiejsze miasto?

Instalacje przemysłowe

Autor: Qtea
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie przechodząc ulicą mamy do czynienia z odrestaurowywaniem poszczególnych fragmentów miejskiej okolicy. Umieszczane wszędzie instalacje przemysłowe umożliwiające prace budowlane są wpisane w aglomeracyjny teren i sprawiają wrażenie, że będą trwały zawsze. Nie jesteśmy zaszokowani, gdy przebudowie podlega coraz to nowa ulica lub fosforanowanie stali – alufinis.pl co chwilę nowy biurowiec zostaje okryty rusztowaniem. Dźwigi i instalacje przemysłowe służące powstawanie nowych osiedli są wyznacznikiem postępu. Niejednokrotnie generują jednak gros zapytań o to, czy przestrzeń kiedykolwiek będzie wyglądało na skończone.

Roboty na terenie rozmaitych miejscowości mogą nasuwać skojarzenia z syzyfowymi pracami. Są niczym przesuwaniem głazu ciągle po to tylko, by mógł on się stoczyć z drugiej strony szczytu. Tak to wygląda z widoku na całokształt aglomeracji. Wiadomo, że coraz to nowe osoby otrzymują dzięki temu mieszkanie i mogą zakładać gniazdka. Prace remontowe przynoszą też chleb robotnikom, którzy mają potrzebę zapewnienia sobie w ten sposób dobrego życia. Nie jest źle, gdy miasto rośnie.

Warto jednak pamiętać, że wciąż nieskończone budynki nie są zdatne do normalnego życia. Przy kreowaniu nowych projektów trzeba zawrzeć planowany termin ukończenia. Rozpocząć jest częstokroć łatwiej, niż zakończyć działanie. Instalacje przemysłowe postawione w centrum miasta mogą odstraszać przyjezdnych i – co z tym związane – wytwarzać straty w PKB miasta.

Termin realizacji poszczególnych budów jest wynikiem często nie tylko z opieszałości robotników, ale też z uwarunkowań prawnych, które są wymagane podczas podejmowania działań i mogą długo blokować możliwość ukończenia działania. Nie można w zupełności zrezygnować z podporządkowania realizacji projektu od decyzji władz, jednakże powinien być w wielu przypadkach nałożony obowiązek zakończenia budowy tak szybko, jak to jest możliwe do zrealizowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*