Czy wiesz, iż pakowanie różnych materiałów jesteś w stanie zdecydowanie skrócić. Wszystko dzięki odpowiednim maszynom pakującym

Owijarki do palet są idealne do maszynowego zawijania folią tak zwanych stretch towarów składowanych na paletach. Szczególnie polecane są w tych miejscach, w których wymaga się uzyskania dużej wydajności przy jednoczesnych niskich nakładach pracy oraz finansowych podczas pakowania. Takie miejsca to faktycznie więc centra dystrybucyjne, hurtownie ale także zakłady produkcyjne. Idealnie się także odnajdą w każdej firmie, w jakiej pakowanie towarów jest powszechne.

owijarka

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
Zastosowanie w całym procesie pakowania oferowanych w sprzedaży owijarek do palet zapewnia zyskanie znacznych oszczędności dzięki różnym zaletom. Przede wszystkim rozpocznijmy od tego, że jesteśmy w stanie mocno obniżyć koszty zużycia folii. Jak to się dzieje? Owijarki mają funkcję rozciągu folii, która pozwala na zminimalizowanie użycia folii w porównaniu do owijania ręcznego. Następną zaletą jest powiększenie wydajności procesu pakowania. Dzięki temu, że istnieje możliwość ustawienia maszynowego dla określonych parametrów, co może spowodować iż sporą prędkość obrotową talerza owijarki – . Dzięki temu owijanie maszynowe może trwać z pewnością krócej niż owijanie tradycyjne. To również sprawia, iż pracownik w czasie foliowania może być zajęty innymi czynnościami, na przykład przygotowaniem, lub dostarczeniem następnej palety.

Istotną sprawą jest też powtarzalność pakowania. To dlatego, że, owijanie owijarką gwarantuje utrzymywanie takiego samego sposobu pakowania dla charakterystycznego typu ładunków. Taka powtarzalność raz

folia do pakowania

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

zrealizowanego i właściwego sposobu pakowania pozwala na bezpieczne składowanie i transport towarów. Ostatnią ważną cechą jest stabilność ładunku. owijarka za pomocą regulacji umożliwia na dostosowanie sposobu owinięcia nawet do dosyć różnorodnych ładunków w sposób jak najbardziej bezpieczny i gwarantujące stabilność ładunku na palecie.

Intryguje Cię omawiany materiał? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta polecana treść publikuje pokrewną problematykę.

To z pewnością gwarantuje uniknięcie ewentualnych uszkodzeń ładunków.

Korzystnie też wspomnieć o sposobach pakowania typu Flowpack. Nadaje się najlepiej do pakowania produktów o standardowych, regularnych kształtach. W zależności od typu produktu można dobrać rozwiązania z górnym lub dolnym podawaniem folii. W zależności od wymagań dostępne flowpacki mogą być wyposażone na przykład w automatyczny podajnik produktu lub dozownik gazu spożywczego APW. Może też posiadać etykieciarkę a także datownik do nanoszenia daty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*