Komunikacja między maszynami

Nowoczesny przemysł nie może sprawnie funkcjonować bez komunikacji i przesyłu danych. W tym celu pomocne okazują się skomplikowane systemy komunikacji przemysłowej. Radiomodem, czyli modem radiowy, to urządzenie, które może być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie nie można ułożyć tradycyjnego przewodu albo z różnych powodów jest to pracochłonne lub bardzo drogie. W zależności od typu modułów, dane mogą być transmitowane na dystansie nawet kilkudziesięciu kilometrów.

przemysł

Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Atutem stosowania rozwiązań wykorzystujących urządzenia radiowe jest możliwość pracy w układzie punkt – wielopunkt, co powoduje, że dane mogą być przesyłane do kilku stacji bazowych, gdzie są potem obrabiane.
W systemie komunikacji przemysłowej istotną funkcję pełni też klawiatura. Ponieważ aktualnie przemysł – www.arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-klapowe-klapy-armatury-przemyslowej -owa klawiatura zazwyczaj pracuje w trudnych warunkach, niekiedy w skomplikowanych warunkach atmosferycznych i jest narzędziem, na którym nieraz pracuje kilka osób, powinna być trwała, niezawodna i odporna na warunki zewnętrzne. Klawiatury przystosowane do pracy na aplikacjach przemysłowych, posiadają odpowiednią klasę szczelności i produkowane są ze stali odpornej na korozję lub (kontynuuj) z silikonu. Sprawdź: kliknij.

Systemy przetwarzania danych w przemyśle mogą działać na wielu poziomach i dokonywać kontroli różnych obszarów. Mogą prowadzić choćby monitoring zmian środowiskowych. Do tego celu wykorzystuje się różne dodatkowe urządzenia, na przykład czujnik przepływu powietrza lub czujnik temperatury. Czujniki sterują także różnego rodzaju systemy przeprowadzające operacjeprzemysłowe. Przykładem takim mogą być urządzenia, w których wykorzystywany jest dobry agregat hydrauliczny. Zalicza się do nich choćby prasy hydrauliczne, podnośniki, wiertnice, łuparki, windy lub dźwigi – w zależności od gałęzi przemysłu, w której pracują. Oprócz tego, że systemy przetwarzania danych sterują tymi urządzeniami, potrafią też monitorować rozmaite parametry ich pracy, a także przetwarzać i przesyłać te dane.
Poznaj jeszcze więcej w tym temacie: skuteczne oddymianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*