Czy jest korzystniej naczepę wynająć, leasingować czy zakupić na kredyt?

Transport i logistyka są jednymi z najważniejszych dziedzin funkcjonowania niejednej firmy. Nie wystarczy wszakże jedynie wyprodukować danego towaru, powinno się go jeszcze dowieść pod wskazany adres. I trzeba to uczynić na czas, gdyż w przeciwnym wypadku biznes nie wywiąże się z warunków kontraktu. Konsekwencje będą nie tylko finansowe, takie jak: utrata stałego klienta czy kary przewidziane w umowie. Interes może oprócz finansów stracić coś znaczenie cenniejszego: dobrą opinię w branży i bezcenne zaufanie klientów.

chłodnia

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest przecież tajemnicą, że najwartościowsi klienci to ci, którzy trafili do danej firmy z polecenia. A nikt nie poleci firmy, która nie jest w stanie dowieść warunków kontraktu. Toteż zadbanie o punktualny transport jest kluczowym aspektem tworzenia dobrego wizerunku. W czasach kryzysu każda firma szuka oszczędności. Jeśli myśli się o zakupie czy leasingu naczepy, to warto, żeby to była nowa naczepa.

Może więc powinno się pomyśleć nad tym, co określamy terminem wynajem plandek. Nowy sprzęt dobrej marki da więcej oszczędności, niż nabycie ciężarówki czy naczepy coil mulda, które będą awaryjne i używane. Ciągłe awarie, jak to zostało już wypisane powyżej, mogą być powodem dużych strat finansowych. Czy mimo to należałoby brać kredyt przy obecnej sytuacji w sektorze kredytowym? Na chwilę współczesną nie jest łatwo taki kredyt dostać, bowiem banki boją się plajty danej firmy. A jeśli uda się otrzymać taki kredyt, to niekoniecznie

naczepa

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

interes podoła jego spłacie.

Dzierżawa naczepwłaściwie ma w swojej ofercie różnorakie naczepy.

To niesamowicie wiarygodna strona (http://www.minemaster.eu/pl/pl) analizująca prezentowane w niniejszym artykule sprawy, zatem kliknij tu, aby również ją poznać.

Wynajmując nie ponosi się tak dużego ryzyka i takich kosztów, jak w przypadku nabycia na kredyt (zobacz na . Na dodatek posiada się stały nadzór doradczy i techniczny, a także obsługę serwisową. Naczepy powinny posiadać Certyfikat Celny, ubezpieczenie i aktualne badanie techniczne. Komu się to wynajęcie opłaca? Przede wszystkim tym firmom, które potrzebują jej na bardzo krótki okres. Niekiedy do pojedynczego przewozu. Ale nie tylko wtedy ma on uzasadnienie, gdyż zadłużanie kredytowe musi być zawsze ostatecznym rozwiązaniem, z uwagi na wysokość rat kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*