Czy wybranie wózka widłowego to prosta rzecz? Na co zwracać uwagę? Lepszy będzie używany czy nowy?

Własna firma to duże wyzwanie. Wiele osób zapewne pomyśli zaraz o problemach ze znalezieniem gotówki, jednak to tylko jedna sprawa. Kolejnym wyzwaniem jest duża ilość decyzji, jakie trzeba podejmować co dzień.

Nawet przy wybieraniu odpowiedniego sprzętu trzeba przemyśleć różne za i przeciw aby dokonać właściwego wyboru. Tak jest chociażby przy kupowaniu wózka widłowego.

Aranżacja tej strony zainteresowała Cię? A zawarte tu wiadomości? Jeśli tak, to zachęcamy do następnego artykułu. Tam jest niezwykle ciekawa kwestia (http://www.termas.pl/).

Który wybrać? Na co zwracać uwagę?

Profesjonalny wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze zastanówmy się czy interesują nas nowe czy używane wózki widłowe. Dla części osób może się taka decyzja wydać łatwa jednak w rzeczywistości lepiej to dobrze przemyśleć. Dużo zależy od kwoty, jaką chcemy wydać natomiast to nie wszystko. Może bowiem być tak, iż w tej samej kwocie kupimy dobrej firmy używany wózek, lecz też nowy jednak niskiej półki. Trzeba sprawdzić jak przedstawia się temat gwarancji, gdyż możemy się bardzo zdziwić kiedy dowiemy się jaka jest cena naprawy tego typu używanego gdy gwarancja już nie obowiązuje. Z kolejnej strony nowy sprzęt gorszej jakości może nie spełniać naszych oczekiwań oraz być mało wydajny.

Warto pomyśleć czy wybrać wózek elektryczny, a może taki z dieslem albo LPG. Trzeba wziąć pod uwagę to w jakim miejscu będzie używany taki pojazd. W zamkniętych pomieszczeniach, takich jak hale i magazyny musimy korzystać z wózka elektrycznego bo nie wytwarza on spalin, a co się z tym wiąże nie stwarza zagrożenia dla osób pracujących w takich miejscach. Z kolei diesel używany jest w przestrzeniach otwartych dlatego, że emituje on szkodliwe dla zdrowia spaliny. Dobrym kompromisem może być sprzęt z instalacją LPG dlatego, że może być używany tak w pomieszczeniach zamkniętych jak również na wolnym powietrzu. Z tego powodu trzeba przemyśleć do jakiego rodzaju prac ten sprzęt jest nam najbardziej potrzebny. JeśliJeżeli chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź .

Kolejna istotna kwestia to udźwig. Taki parametr jest bardzo ważny bo zazwyczaj zależy nam by wózek widłowy podnosił jak największą ilość rzeczy. Natomiast należy pamiętać, iż to co mówi producent to zazwyczaj udźwig, który ma sprzęt w określonych okolicznościach, z danym środkiem ciężkości jak również zasięgiem wysokości nie większym niż trzy metry. W rzeczywistości jednak gdy parametry zmieniają się to i sam udźwig jest już mniejszy. Dlatego należy sprawdzić jak prezentuje się wykres spadku udźwigu przy innych parametrach. Warto zwrócić na to uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*