W jaki sposób nasze myślenie o przechowywaniu pożywienia zostało zrewolucjonizowane przez współczesne wynalazki

Magazynowanie żywności, a zwłaszcza towarów łatwo psujących się, zawsze było olbrzymim wyzwaniem dla ludzkości. Na początku dziejów musiano najprościej w świecie zjeść wszystko natychmiast, czyli zaraz po polowaniu, a ewentualnymi pozostałościami poczęstować drapieżniki. Później poznano konserwujące właściwości soli kamiennej, a w dawnych dworach szlacheckich cześć produktów magazynowano w chłodnych piwnicach albo obkładano je lodem.

izolacje.gda.pl/pl/chlodnictwo-przemyslowe,15

Autor: Offutt Air Force Base
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście istnieją również inne metody przedłużania trwałości pożywienia, a do nich na pewno trzeba byłoby zaliczyć np. kiszenie, lecz w tym artykule skupmy się tylko na sprawie parodniowego bądź nawet kilkunastogodzinnego przechowywania różnego typu łatwo psujących się pokarmów.

Wynalezienie chłodziarki oraz zamrażarki kompletnie odmieniło nasze życie.

Interesują Cię różnego rodzaju bonusy (https://www.pillowplate.pl/)? Jeśli tak, to wejdź na podaną stronę i zweryfikuj, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz usatysfakcjonowany.

Po części mogliśmy stać się trochę bardziej wygodnymi, gdyż nie musimy poświęcać czasu na pracochłonne obrabiane produktów spożywczych. Po powrocie z dużych sprawunków w hipermarkecie, wystarczy wypakować kiełbasy czy sery białe z siatek, a potem poukładać je na półkach chłodziarki. W ten sposób przygotowywanie posiłków staje się tak samo proste, bo wystarczy otworzyć drzwi owej chłodziarki i wyłożyć na stół wszystkie produkty potrzebne do obiadu.

Nie inaczej sprawa się przedstawia w przypadku sklepów, które również muszą priorytetowo zatroszczyć się o świeżość, a co za tym podąża, jakość proponowanych w sprzedaży towarów. Jednak w przypadku magazynowania łatwo psującej się żywności na masową skalę, trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że gabaryty zamrażarek też muszą być odpowiednio duże. Dobrze wiedzą o tym właściciele dużych sklepów z wyrobami masarskimi, którzy chcąc jeszcze bardziej powiększyć asortyment towarów, bywają zmuszeni wpisywać w Google frazę komory chłodnicze Warszawa – sprawdź oferta – komory chłodnicze, aby na obszarze stolicy znaleźć sprzedawcę takich urządzeń.

Można byłoby zaryzykować tezę, że wzrost popularności chłodziarek oraz zamrażarek w pewnym sensie przyczynił się do poprawienia stanu higieny. Jeszcze 50 lat temu na targach sprzedawano surowe mięso i to nawet w największy skwar. Chociaż i teraz można jeszcze spotkać takich sprzedawców, to jednak większość łatwo psującej się żywności kupujemy w sklepach, gdzie takie produkty leżą na regałach długich chłodziarek. A fraza komory chłodnicze Warszawa robi karierę wśród przedsiębiorców, którzy pragną otworzyć w mieście stołecznym następną hurtownię z wyrobami masarskimi albo mleczarskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*