Pewne zajęcie na ogół gwarantuje fach w ręku

Obecnie coraz bardziej liczy się rzemiosło. Manualne umiejętności są bezcenne w wielu branżach. Stałą pracę przeważnie gwarantuje fach w ręku. Nierzadko osoby po szkołach zawodowych szybciej znajdują pracę,w opozycji do tych, którzy skończyli studia wyższe.

Jedną z zawodów, dzięki którym można założyć własną firmę jest grawerstwo.

szyld

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiejsze grawerstwo to przede wszystkim usługa dla przedsiębiorstw, które nabywają różnorodne tablice informacyjne. Grawerstwo historycznie zwane też rytownictwem to zawód, które ma swoją historię. Właściwie jest to jedna z najdawniejszych technikach zdobienia rzeczy użytkowych. Aktualnie graweruje się przy pomocy odpowiednich maszyn na metalowych powierzchniach. Oczywiście techniki grawerowania są różnorodne.

Ciągle w każdym mieście można znaleźć małe zakłady grawerskie, gdzie usługi wykonuje się ręcznie. Często grawer przy pomocy rylca graweruje litery na wybranym materiale, przykładowo biżuterii. W grawerowaniu tego typu przedmiotów istnieje możliwość przetłoczenia niektórych elementów oraz zawiasowego mechanizmu mocowania.

Grawerstwo przemysłowe to dziedzina znacznie bardziej zautomatyzowana. Głównie dlatego, że zarówno typowe firmy, jak i rozbudowane przedsiębiorstwa potrzebują tego typu wyrobów. Najczęściej zamawiane to szyldy aluminiowe – . Naturalnie mogą one być wykonane również z innych materiałów, przykładowo ze stali. Na szyldzie przeważnie wyryte są

szyld

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

podstawowe informacje takie jak: godziny otwarcia. W dużych zakładach zamawia się również różne oznaczenia techniczne >> szkolenia techniczne . Z tego powodu obecnie za techniki grawerskie uważa się także sposoby bardziej przemysłowe, czyli rytowanie laserem. Aby trudnić się takim zawodem trzeba (zerknij na zakres usług na – tartak maszyny) mieć także wiedzę z zakresu obsługi specjalnych urządzeń.

W ten sposób tradycyjne rzemiosło staje się zajęciem tracącym swój rzemieślniczy charakter. W dawnych czasach grawerów zatrudniano w drukarniach do codziennej produkcji znaków drukarskich, a także stempli oraz w artystycznych zakładach, gdzie wytwarzano prace grawerskie na biżuterii. Z pewnością laserowe metody grawerowania są precyzyjniejsze, jednak prawdziwa ręczna robota jest znacznie bardziej interesująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*