Najlepszej jakości obróbka cieplna, odlewy i stopy aluminium

tuleje

Źródło: alwro.com.pl
Dzięki różnym metodom odlewania metali możliwa jest większa gładkość powierzchni otrzymanych tą drogą metali. Jeśli chodzi o łatwe, jakże często uskuteczniane odlewy maty węglowe metali umożliwiają one szybki wzrost efektywności konkretnej odlewni i wydajniejszą pracę. Różniącą się niewiele drogą pozyskiwania metali są odlewy kokilowe, za pomocą których można pozyskać głównie metale i stopy innego rodzaju, przede wszystkim cynk, miedź czy aluminium. Używane urządzenia w odlewnictwie mogą mieć gorącą lub zimną komorę, zależnie od metalu.

Sposoby pozyskiwania metali a obróbka cieplna

Zróżnicowanie właściwości rozmaitych metali oraz stopów metali hamuje czynność taką jak obróbka cieplna w podobnej temperaturze. Popularną metodą otrzymywania metali jest właśnie obróbka cieplna, za pomocą której tworzywo staje się szczególnie plastyczne oraz możliwe jest przeprowadzenie tzw. prasowania albo walcowania. W procesie takim jak odlewnictwo ważne jest często podgrzewanie nie tylko materiału, ale też używanych narzędzi. Efektem jest unikanie rozmaitych zniekształceń oraz pęknięć w stopach. Związki rozmaitych metali, np. siluminy czynią możliwym proces taki jak obróbka cieplna podczas utwardzania dyspersyjnego. Innego rodzaju obróbka cieplna opiera się na przesycaniu oraz starzeniu.

obróbka cieplna

Źródło: alwro.com.pl

Najwyższej jakości stopy aluminium

Produkty otrzymywane dzięki metodzie takiej jak odlewy – stopy aluminium – wykorzystuje się w różnych branżach w produkcji i usługach. Jeśli chodzi o cechy oraz jakość przy odlewaniu metali stopy aluminium, w zwłaszcza stop zawierający 11-13 procent Si, mogą być właściwe dla bardziej skomplikowanych elementów rozmaitych maszyn i silników. Tego typu stopy aluminium, jak np. wspomniany stop silumin, mogą być zastosowane do przedmiotów bardziej narażonych na zniszczenia, ponieważ cechuje je niezwykła wytrzymałość.Odlewy kokilowe jako sposób pozyskiwania metali

Szczególnie ciekawą metodą odlewania metali jest stosowanie pewnej formy – tzw. kokili. Mająca tu swą proweniencję nazwa odlewy kokilowe to nic innego jak metoda odlewania polegająca na wprowadzaniu do formy stopionego metalu, często pod ciśnieniem. Jeśli chodzi o cechy otrzymywanych metali, jakie zostają zatrzymane stosując odlewy kokilowe, są one zdecydowanie lepszej jakości w porównaniu choćby do form piaskowych. Dzięki sposobom takim jak odlewy kokilowe możliwa jest większa precyzja określenia danego odlewu i dostrzegalnie gładsza powierzchnia.

Źródło: Alwro S. A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*